تبلیغات
بی ام و بازار - لامبورگینی “هوراکان” را به جای خودروی محبوب “گالاردو” روانه بازار خواهد کرد
امروز :

لطفا در نظرسنجی شرکت کنید
علاقمند به کدام سری از ب ام و هستید؟لامبورگینی با کنار گذاشتن گالاردو از سال آینده میلادی (۲۰۱۴) خودرویی دیگر در کلاس اسپرت را روانه بازار خواهد نمود.

استادیت: به زودی این خودرو یعنی لامبورگینی هوراکان در ۶۰ شهرجهان و ۱۳۰ تور بین المللی به نمایش درخواهد آمد. لامبورگینی هوراکان دارای ۶۱۰ اسب بخار قدرت است.

لامبورگینی هوراکان آخرین نسل از مدل Sant’Agata این شرکت است و نماد گاو نر خشمگین محسوب می شود. هوراکان در زبان اسپانیایی به معنی طوفان است. این مدل از لامبورگینی در اوت ۱۸۷۹ بنام Conte de la Patilla در آلیکانته ساخته شد.

لامبورگینی گالاردو به عنوان گل سرسبد شرکت لامبورگینی شناخته می شود  تا کنون ۱۴۰۰۰ دستگاه از این خودرو در سراسر جهان به فروش رفته است و یکی از ۱۰ اتومبیل گرانقیمت جهان است.

خودروسازی لامبورگینی پس از ۱۰ سال مدلی را با نام “هوراکان” به بازار عرضه خواهد کرد که جایگزین گالاردو می شود.

به گزارش گروه بین الملل صدخبر؛ نام مدل جدید لامبورگینی یادآور طوفان و القابی است که برای حوادث طبیعی انتخاب می شود.البته این نامگذاری چندان هم بیراه نبوده است زیرا قدرت این مدل ۶۱۰ اسب بخار است .

موتور V10 این لامبورگینی ۵٫۲ لیتر است و ظرف ۳٫۲ ثانیه به شتاب ۱۰۰ می رسد. همچنین حداکثر سرعتش ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت می باشد.وزن آن نیز به دلیل استفاده از آلیاژ کربن و آلومینیومی از مدل گالاردو سبک تر است و به ۱۴۲۲ کیلوگرم رسیده است.

قیمت پایه این مدل جدید که از تابستان سال آینده راهی بازار می شود ، ارزانتر از گالاردو و درحدود ۱۷۰هزار یورو اعلام شده است.

 

منبع : ostadit.ir , صد خبر


امتیاز این مطلب


طبقه بندی: Lomborghini Huracan،
برچسب ها: Lamborghini، Huracan، جایگزین Gallardo، لامبورگینی، هوراکان،