تبلیغات
بی ام و بازار - یک مهندس، یک گودزیلا!
امروز :

لطفا در نظرسنجی شرکت کنید
علاقمند به کدام سری از ب ام و هستید؟پس از رویارویی جنجالی نیسان GT-R و آئودی R8 که حساسیت ها و مباحث فراوانی را ایجاد کرد، حال دیگر هم‌وطن آئودی یعنی BMW به مصاف این رقیب سرسخت آمده است! حدس بزنید که کدام خودرو برندهٔ نهایی این نبرد است!

BMW M5 به‌خودی‌خود خودروی خوبی است و رقبای زیادی را می‌ترساند! حالا با اضافه شدن پکیج مسابقه‌ای Competition Package خوبی است که خوب‌تر شده است. اما اینجا یک مسالهٔ مهم وجود دارد. حتی باوجوداینکه BMW M5 با این پکیج ویژه 567 اسب بخار قدرت دارد اما “وزن زیاد” چیزی است که نهایتاً آن را در این نبرد پایین‌تر از نیسان GT-R باقدرت کمتر قرار می‌دهد.
شما واقعاً نمی‌توانید نتیجه‌گیری را در این بخش ویژه انجام دهید. وزن M5 تقریباً 2 تن است و نیروی موتور آن فقط به چرخ‌های عقب انتقال می‌یابد. این مورد در جاده‌های آزاد خوب است اما در خروج از پیچ‌ها BMW را کمی در تنگنا قرار می‌دهد.
زمانی که M5 در حال کشمکش در سرپیچ‌ها است،GT-R پایدار بوده، برنامه‌ریزی‌شده عمل می‌کند و احتمالاً شتاب گیری نیز کرده است.
GT-R به‌طور مداوم و مستمر سریع است اما این سریع بودن در جاده واقعاً به خاطر مهارت‌های شما نیست بلکه این کامپیوترها و پیچیدگی‌های مکانیکی هستند که قهرمان واقعی شده‌اند.

برای احساس سرزندگی با M5 در سطح جاده شما نیازمند تنظیم دائمی فرمان و پدال گاز هستید و حداقل این خودرو می‌تواند با روش‌های نسبتاً سخت و جهت‌دار تحت کنترل باشد اما GT-R اندکی رک و بی‌پرده است و از شلوغ‌کاری در آن خبری نیست. این خودرو از اینکه با سرعت‌پایین رانده شود اصلاً خشنود نیست.

منبع : Pedal.ir


امتیاز این مطلب


طبقه بندی: Bmw 5 Series ، رقابت،
برچسب ها: ب ام و، BMW، 5 series، سری 5، M5،